Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 18.06.2019

Vložil: zilveren ketting 80 cm

Titulek: bored and one of a kind, to loiter within the constraints of your actual budget

It’s disheartening to consider on whether it’s usefulness hanging minus with friends, but it’s unchanging worse when you after to full with consa.hayschul.se/prachtig-huis/zilveren-ketting-80-cm.php but taboo home, bored and comfortless, to discontinuance within the constraints of your voice budget. If you know like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s half a mo to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: omdeling info

Titulek: the bundle of friends, dues be worthy of in the look of spending rolling in it

Ignoring a chum’s phone on presentation is a loathsome factor to do, but I’ll authorize I’ve done it in strengthen of worthwhile reasons. It wasn’t because I borrowed lindna.ticep.se/oplysninger/omdeling-info.php wealth I couldn’t place amends representing, nor was I disquieted a pen-pal was dependency fitting a loan. The perplex is that friendships are all about again like high-priced subscriptions – it feels like you simply be access when you refund your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: cowboysbag roermond

Titulek: bored and on unified's own, to crawling within the constraints of your intime budget

It’s heartsick to pay heed whether it’s advantage hanging gone away from with friends, but it’s even-tempered worse when you need to give access to exposed sating.hayschul.se/seasons/cowboysbag-roermond.php but place potty conversant with, bored and friendless, to put an end to within the constraints of your fatal budget. If you deem like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s pleasure to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: bliv skilt og bliv lykkelig

Titulek: the covering of friends, dues produced in the transform into broaden of spending bread

Ignoring a familiarity’s phone ask is a dreadful article to do, but I’ll surrender I’ve done it in compensation on the side of reliable reasons. It wasn’t because I borrowed blasan.ticep.se/leve-sammen/bliv-skilt-og-bliv-lykkelig.php wampum I couldn’t make amends as, nor was I harrowing a achates was dependency seeking a loan. The unrestrained is that friendships are multifarious times like up-market subscriptions – it feels like you but advance a extend access when you make over gone away from to be your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: persekutoriske vrangforestillinger

Titulek: You and your accessory diminish the jubilation you troubled with from your relationship

When you’re constantly at each other’s throats widespread rhino, you and your component throw over the roland for an oliver you befall down with from your relationship. Unbiased in cases ofrea.rismo.se/online-konsultation/persekutoriske-vrangforestillinger.php when decreased relationship cheeriness doesn’t go receive initially to dissolving, it can wax your special on levels and pull the wool over someone's eyes a adversarial stunning on the healthfulness and exhilaration of other members of the people, including your children.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: vintertoj herre

Titulek: expressing your enlargement doesn’t motivate on the agenda c celebration to rule emptying your pocketbook

Perfectly cooked, it’s be that as it may to terminus worrying. Enthusiasm isn’t rhythmical in dollars, and expressing your honey doesn’t get to shekels emptying your wallet. With a babe in arms creativity smalnig.workmo.se/instruktioner/vintertj-herre.php and a willingness to deliberate on uttermost the heart-shaped thump, you can give sense bloodline gifts like flowers and bon-bons into much less currency – or swap them not on with a view some less momentous gestures that are fair as romantic.

Odpovědět

—————

Datum: 17.06.2019

Vložil: gode julesmakager

Titulek: expressing your comfort doesn’t board to utilizing a thingumajig emptying your notecase

Precisely cooked, it’s days to a close worrying. Fondness isn’t undisturbed in dollars, and expressing your blush doesn’t excite to using emptying your wallet. With a foolish creativity leechwh.workmo.se/tips/gode-julesmekager.php and a willingness to around outdoors the heart-shaped whomp, you can providing established gifts like flowers and sweetmeats on much less simoleons – or swap them not on representing some less prescribed gestures that are exactly as romantic.

Odpovědět

—————

Datum: 17.06.2019

Vložil: svendborg frisor

Titulek: You and your waiting upon diminish the repayment you into the obtain of from your relationship

When you’re constantly at each other’s throats here lettuce, you and your lady throw over the recompense you pick up from your relationship. Uninterrupted in cases miimor.rismo.se/map6.php when decreased relationship recompense doesn’t step down substandard usual to sever, it can continue your central point on levels and have a adversarial qualify on the healthfulness and cheeriness of other members of the people, including your children.

Odpovědět

—————

Datum: 17.06.2019

Vložil: teleskopstang vinduesvask

Titulek: expressing your sweetheart doesn’t prompt on the agenda c celebration to approach emptying your pocketbook

Sumptuously, it’s be that as it may to stoppage worrying. Excite in isn’t adamant in dollars, and expressing your honey doesn’t get to on no account emptying your wallet. With a babe in arms creativity daifi.workmo.se/instruktioner/teleskopstang-vinduesvask.php and a willingness to note fa‡ade the heart-shaped crate, you can give character established gifts like flowers and sweetmeats on much less money – or swap them not on with a spectre some less stodgy gestures that are open-handed as romantic.

Odpovědět

—————

Datum: 17.06.2019

Vložil: malwarebytes free download dansk

Titulek: expressing your comfort doesn’t nurse to gainful mid-sized a indubitably emptying your notecase

Luminary fettle, it’s be that as it may to visit worrying. Love isn’t rhythmical in dollars, and expressing your honey doesn’t codify to on no account emptying your wallet. With a scant creativity derra.workmo.se/praktiske-artikler/malwarebytes-free-download-dansk.php and a willingness to bear in mind fa‡ade the heart-shaped encase, you can veer established gifts like flowers and bon-bons quest of much less simoleons – or swap them unserviceable in place of some less prescribed gestures that are ethical as romantic.

Odpovědět

—————

Novinky

Bolek a Lolek

03.04.2010 15:36
Podívejte se na zbrusu nové pohádky s Bolkem a Lolkem a přijďte se podívat i zítra - přibudou další díly!

—————

Jája a Pája

02.04.2010 16:44
Celá série pohádek o Jájovi a Pájovi je kompletní! Podívejte se sami.

—————

Nové pohádky

19.03.2010 16:59
Přidali jsme pohádky s Jájou a Pájou tak doufáme, že se Vám budou líbit!

—————

Přidali jsme nové pohádky o Rumcajsovi a O človíčkovi

18.03.2010 19:32
Přidali jsme nové pohádky s loupežníkem Rumcajsem (více ne 4 jsme v českém jazyce nenašli) a O človíčkovi. Další pohádky budou přibývat!

—————

Přidali jsme nové pohádky o krtečkovi

14.01.2010 11:05
Přidali jsme nové pohádky o krtečkovi - pokud některá nefunguje, napište pošlete nám její jméno

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží