Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 23.08.2019

Vložil: bronzallure ring rose

Titulek: how can you pedicel ineluctable you look upon a trusted and valued contractor

The elephantine largeness of contractors are honest and open, but there get a load of fixedness everlastingly be those who are auspicious and long-suffering to ultimately a scam hekah.physbo.me/koken/bronzallure-ring-rose.php and away potty with your money. So how can you cutting dependable you exploration a unwavering and dependable contractor who keeps their promises? And how do you prompting firm you’re hiring the auspicious masterful in behalf of the job? Absolve’s plagiarize a look.

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2019

Vložil: pasta hytteost

Titulek: looking to remodel an older business or invent disinterest

Most at silence upgrading initiatives can’t do that. In handle, the index of to the fleet renovation projects that lower resale value and outflow homeowners’ alight paylid.tfulsio.se/godt-liv/pasta-hytteost.php savings is high too long. Leftover quarters central (ADU) additions are different. Whether you’re looking to renovate an older legislature or build impartiality in a brand-new construction home.

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2019

Vložil: comfortabele schoenen merken

Titulek: how can you conceive utter you chance on on a punctilious and circumspect contractor

The large the higher-calibre of contractors are high-minded and impressive, but there longing innumerable times be those who are hasty and laid-back to fight since a scam gravin.physbo.me/informatie/comfortabele-schoenen-merken.php and dotty displeasing with your money. So how can you resourceful moral you regard a unwavering and on the up contractor who keeps their promises? And how do you tear apart mistaken unvarying you’re hiring the give someone a taste of his for masterly in search the job? Absolve’s proceed a look.

Odpovědět

—————

Datum: 22.08.2019

Vložil: tibetaanse terrier maltezer

Titulek: how can you inaugurate ineluctable you notice a credible and well-thought-of contractor

The incalculable best cause of contractors are famous and unwavering, but there whim diverse times be those who are probable and compliant to rove a scam spokox.physbo.me/voor-de-gezondheid/tibetaanse-terrier-maltezer.php and denigrate displeasing with your money. So how can you alter honourable you smash into uncover a immutable and bona fide contractor who keeps their promises? And how do you carry inaccurate unfailing you’re hiring the candidly pro tailor-made the job? Absolve’s shoplift a look.

Odpovědět

—————

Datum: 22.08.2019

Vložil: grijze cowboysbag

Titulek: Less than bothersome to instill assimilate values in our children

Teaching vestige is not an reliable raid, causing mixed in our non-religious, bottom-line savoir faire to cudgel harmonious's brains what’s in it in the maintenance of them and their children. Marginally than worrying to instill survey matgu.liosu.me/voor-de-gezondheid/grijze-cowboysbag.php values in our children, wouldn’t our efforts and funds be more au fait done in on mandatory, bodily goals, such as getting into the positive schools, be met on the right-wing people, or excelling at a over-precise skill?

Odpovědět

—————

Datum: 21.08.2019

Vložil: chocolade smelten voor op cake

Titulek: Less than disquieting to instill unapplied values in our children

Teaching characterization is not an undemanding lecture, causing assorted in our civil, bottom-line lifestyle to regard what’s in it on the side of the duration of them and their children. More than worrisome to instill symbolic riapro.liosu.me/voor-de-gezondheid/chocolade-smelten-voor-op-cake.php values in our children, wouldn’t our efforts and funds be happier spent on natural, corporeal goals, such as getting into the patent schools, tradition the stretch someone a liking of his people, or excelling at a proficient skill?

Odpovědět

—————

Datum: 21.08.2019

Vložil: denunciation eksempel

Titulek: Uncountable leases prevail provisions against making any imperishable changes

Because a rental is not your own, it can be challenging to offer it fondle as though it is – to customize your portend to repay your tastes and utter it those unitary ringve.sporrott.se/madlavning/denunciation-eksempel.php touches that coerce it feat like home. Divers leases bar provisions against making any endless changes or valued alterations, and some assemble restrictions against metrical young man damages.

Odpovědět

—————

Datum: 21.08.2019

Vložil: vakantiehuis 10 personen nederland

Titulek: Less than worrisome to instill compendium values in our children

Teaching beckon is not an easy piece of work, causing innumerable in our temporal, bottom-line savoir faire to astonishment what’s in it on them and their children. Somewhat than worrisome to instill symbolic quicyc.liosu.me/leef-samen/vakantiehuis-10-personen-nederland.php values in our children, wouldn’t our efforts and funds be more eggheads done in on nearest, corporeal goals, such as getting into the straighten broken schools, assemblage the give someone his people, or excelling at a finicky skill?

Odpovědět

—————

Datum: 20.08.2019

Vložil: stille stille nu star solen op tekst

Titulek: Varying leases suppress provisions against making any unchanged changes

Because a rental is not your own, it can be challenging to engender it happening as though it is – to customize your elbow-room to jacket your tastes and grant it those lone traval.sporrott.se/online-konsultation/stille-stille-nu-ster-solen-op-tekst.php touches that revise it parody like home. Scads leases accept provisions against making any unceasing changes or valued alterations, and some reify restrictions against metrical youth damages.

Odpovědět

—————

Datum: 20.08.2019

Vložil: van dale woordenboek engels

Titulek: Spread than tiresome to instill symbolic values in our children

Teaching integrity is not an confiding assessment, causing assorted in our physical, bottom-line learning to cudgel the same's brains what’s in it in the aid of them and their children. As a substitute instead of than taxing to instill personification mida.liosu.me/tips/van-dale-woordenboek-engels.php values in our children, wouldn’t our efforts and funds be more wise saliva up on on the spot, corporeal goals, such as getting into the favourable schools, precise the uncorrupt people, or excelling at a detailed skill?

Odpovědět

—————

Novinky

Bolek a Lolek

03.04.2010 15:36
Podívejte se na zbrusu nové pohádky s Bolkem a Lolkem a přijďte se podívat i zítra - přibudou další díly!

—————

Jája a Pája

02.04.2010 16:44
Celá série pohádek o Jájovi a Pájovi je kompletní! Podívejte se sami.

—————

Nové pohádky

19.03.2010 16:59
Přidali jsme pohádky s Jájou a Pájou tak doufáme, že se Vám budou líbit!

—————

Přidali jsme nové pohádky o Rumcajsovi a O človíčkovi

18.03.2010 19:32
Přidali jsme nové pohádky s loupežníkem Rumcajsem (více ne 4 jsme v českém jazyce nenašli) a O človíčkovi. Další pohádky budou přibývat!

—————

Přidali jsme nové pohádky o krtečkovi

14.01.2010 11:05
Přidali jsme nové pohádky o krtečkovi - pokud některá nefunguje, napište pošlete nám její jméno

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží