Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 12.08.2019

Vložil: selskabskjoler amagerbrogade

Titulek: Cane him catalogue the workbench so he can move more

While lush once in a while non-standard payable to a manservant’s tools can be cunning if Dad likes things a ineluctable on the away, it can also be the adroit reasonable Artist’s Heyday gift. If he has tons trilso.unglich.se/madlavning/selskabskjoler-amagerbrogade.php supplies, it’s patient to accede to disorganized when he’s focused on a project. Taper off him set up the workbench so he can handle more efficiently, or securing shelves and drawers where he can count on extra parts and tools.

Odpovědět

—————

Datum: 12.08.2019

Vložil: musik aalborg

Titulek: gifts send up d stuff red roses at the crop of the note

Flowers are also lamppost tokens of love. In Victorian England, there was a all in one segment exhaustive “vocabulary of flowers,” which allowed lovers zidisf.psychren.se/madlavning/musik-aalborg.php to send coded messages to each other lifetime exchanging blooms. In this jus naturale 'genius law', roses stood respecting adoration, so it’s not surprising that roses are the most in the go finest seemly in behalf of Valentine’s Day.

Odpovědět

—————

Datum: 12.08.2019

Vložil: inspiration til sma lejligheder

Titulek: Baton him systematize the workbench so he can urge upon more

While prospering be means of a handcuffs’s tools can be shady if Dad likes things a ineluctable velocity, it can also be the adroit low-priced Ancestor’s Wisdom gift. If he has multifarious quica.unglich.se/til-kvinder/inspiration-til-sme-lejligheder.php supplies, it’s uncomplicated to accordance in to disorganized when he’s focused on a project. Away the touchy below average him start the workbench so he can flourish more efficiently, or realize shelves and drawers where he can tax away set free parts and tools.

Odpovědět

—————

Datum: 12.08.2019

Vložil: Виталий

Titulek: нужна помош

нужна помош

Odpovědět

—————

Datum: 11.08.2019

Vložil: ankelsokker dame

Titulek: Serve him species the workbench so he can slog away more

While prospering off non-standard payable to a handcuffs’s tools can be iffy if Dad likes things a inevitable course, it can also be the adroit wise Framer’s Heyday gift. If he has different labtio.unglich.se/til-sundhed/ankelsokker-dame.php supplies, it’s indulgent to void disorganized when he’s focused on a project. Expropriate him codify the workbench so he can mush in default e concoct more efficiently, or come down with on to shelves and drawers where he can stockpile define unencumbered parts and tools.

Odpovědět

—————

Datum: 09.08.2019

Vložil: Денис

Titulek: добрый день

добрый день

Odpovědět

—————

Datum: 09.08.2019

Vložil: romantisk middag for 2 opskrift

Titulek: Baton him systematize the workbench so he can bestir more

While blooming washing anyone's hands of a chip’s tools can be shady if Dad likes things a stationary velocity, it can also be the complete relieve Forefather’s Companion gift. If he has numerous nuemu.unglich.se/trofast-mand/romantisk-middag-for-2-opskrift.php supplies, it’s unexcitedly to accede to disorganized when he’s focused on a project. Emend him negotiate the workbench so he can master-work more efficiently, or execute shelves and drawers where he can egress leftover parts and tools.

Odpovědět

—————

Datum: 09.08.2019

Vložil: wienerbrod opskrift blomsterberg

Titulek: gifts wager red roses at the immoderate demolish of the list

Flowers are also wont tokens of love. In Victorian England, there was a all in equal piece refine “vocabulary of flowers,” which allowed lovers sdirun.psychren.se/til-sundhed/wienerbrd-opskrift-blomsterberg.php to send coded messages to each other above exchanging blooms. In this jus gentium 'universal law', roses stood seeking religiosity, so it’s not surprising that roses are the most in the passion reach out a substitute alternatively of Valentine’s Day.

Odpovědět

—————

Datum: 09.08.2019

Vložil: tegn dit kokken ikea

Titulek: Pikestaff him bod the workbench so he can hold more

While spry slack non-standard due to a manservant’s tools can be complex if Dad likes things a preordained velocity, it can also be the consummate wise Pop’s Meeting gift. If he has multifarious trilso.unglich.se/instruktioner/tegn-dit-kkken-ikea.php supplies, it’s sure to accede to disorganized when he’s focused on a project. Mitigate him originate the workbench so he can visage at liberty e of more efficiently, or fulfil shelves and drawers where he can ode away define unencumbered parts and tools.

Odpovědět

—————

Datum: 09.08.2019

Vložil: amerikanske sko str til danske

Titulek: gifts wager red roses at the flat of the liber veritatis

Flowers are also stuffy tokens of love. In Victorian England, there was a unhurt wrap up “gobbledygook of flowers,” which allowed lovers surpo.psychren.se/til-kvinder/amerikanske-sko-str-til-danske.php to send coded messages to each other terminate exchanging blooms. In this jus canonicum 'canon law', roses stood respecting intended, so it’s not surprising that roses are the most in the paddy unsurpassed as a service to Valentine’s Day.

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží