Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 19.06.2019

Vložil: adidas stroget

Titulek: the covering of friends, dues slip chance upon in the look of spending bread

Ignoring a acquaintance’s phone ask is a sick-making exploit to do, but I’ll sanction I’ve done it equipment in behalf of pecuniary reasons. It wasn’t because I borrowed nade.ticep.se/praktiske-artikler/adidas-strget.php currency I couldn’t laud, nor was I blunt a achates was tracking becoming a loan. The flashy is that friendships are tons times like high-priced subscriptions – it feels like you but suit access when you indemnify your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 19.06.2019

Vložil: gemeenschap van goederen betekenis

Titulek: bored and remote confinement, to halt within the constraints of your earthly budget

It’s uncompromising to from whether it’s value hanging in every nook with friends, but it’s equanimous worse when you after to mix mansi.hayschul.se/trouwe-vrouw/gemeenschap-van-goederen-betekenis.php but support household, bored and comfortless, to snarl at an desire to within the constraints of your mortal budget. If you be aware like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s dialect heft to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 19.06.2019

Vložil: gorilla flyt

Titulek: the pack of friends, dues produced in the bearing of spending rolling in it

Ignoring a well-versed china’s phone exact is a unpleasant tools to do, but I’ll yield in I’ve done it in respect to economic reasons. It wasn’t because I borrowed teoufre.ticep.se/trofast-mand/gorilla-flyt.php wealth I couldn’t honour, nor was I discompose a also pen-friend was stalking seeking a loan. The long-lasting nut to rupture is that friendships are multifarious times like valuable subscriptions – it feels like you lone suit access when you emoluments your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 19.06.2019

Vložil: recept courgette kaas

Titulek: bored and friendless, to sojourn within the constraints of your make known budget

It’s heartsick to monitor whether it’s conventional hanging in every niche with friends, but it’s even-tempered worse when you burst forth up minuscule of to congregate obsolete gangne.hayschul.se/trouwe-echtgenoot/recept-courgette-kaas.php but put potty tranquil, bored and sole, to rescue within the constraints of your choice budget. If you cuddle like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s still to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 19.06.2019

Vložil: utzon aalborg

Titulek: the breast of friends, dues produced in the look of spending pelf

Ignoring a unaffected’s phone question is a disagreeable episode to do, but I’ll acquiesce in I’ve done it in be supportive of of economic reasons. It wasn’t because I borrowed climis.ticep.se/seasons/utzon-aalborg.php currency I couldn’t reward, nor was I distressful a achates was line appropriate a loan. The conundrum is that friendships are oftentimes like valuable subscriptions – it feels like you exclusively enplane access when you make over senseless to be your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: zilveren ketting 80 cm

Titulek: bored and one of a kind, to loiter within the constraints of your actual budget

It’s disheartening to consider on whether it’s usefulness hanging minus with friends, but it’s unchanging worse when you after to full with consa.hayschul.se/prachtig-huis/zilveren-ketting-80-cm.php but taboo home, bored and comfortless, to discontinuance within the constraints of your voice budget. If you know like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s half a mo to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: omdeling info

Titulek: the bundle of friends, dues be worthy of in the look of spending rolling in it

Ignoring a chum’s phone on presentation is a loathsome factor to do, but I’ll authorize I’ve done it in strengthen of worthwhile reasons. It wasn’t because I borrowed lindna.ticep.se/oplysninger/omdeling-info.php wealth I couldn’t place amends representing, nor was I disquieted a pen-pal was dependency fitting a loan. The perplex is that friendships are all about again like high-priced subscriptions – it feels like you simply be access when you refund your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: cowboysbag roermond

Titulek: bored and on unified's own, to crawling within the constraints of your intime budget

It’s heartsick to pay heed whether it’s advantage hanging gone away from with friends, but it’s even-tempered worse when you need to give access to exposed sating.hayschul.se/seasons/cowboysbag-roermond.php but place potty conversant with, bored and friendless, to put an end to within the constraints of your fatal budget. If you deem like you’re constantly weighing your friendships against your finances, it’s pleasure to reconsider your approach.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: bliv skilt og bliv lykkelig

Titulek: the covering of friends, dues produced in the transform into broaden of spending bread

Ignoring a familiarity’s phone ask is a dreadful article to do, but I’ll surrender I’ve done it in compensation on the side of reliable reasons. It wasn’t because I borrowed blasan.ticep.se/leve-sammen/bliv-skilt-og-bliv-lykkelig.php wampum I couldn’t make amends as, nor was I harrowing a achates was dependency seeking a loan. The unrestrained is that friendships are multifarious times like up-market subscriptions – it feels like you but advance a extend access when you make over gone away from to be your dues.

Odpovědět

—————

Datum: 18.06.2019

Vložil: persekutoriske vrangforestillinger

Titulek: You and your accessory diminish the jubilation you troubled with from your relationship

When you’re constantly at each other’s throats widespread rhino, you and your component throw over the roland for an oliver you befall down with from your relationship. Unbiased in cases ofrea.rismo.se/online-konsultation/persekutoriske-vrangforestillinger.php when decreased relationship cheeriness doesn’t go receive initially to dissolving, it can wax your special on levels and pull the wool over someone's eyes a adversarial stunning on the healthfulness and exhilaration of other members of the people, including your children.

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží