Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 14.04.2019

Vložil: zacht gekookt eitje minuten

Titulek: It can give up you sense hackneyed, distended, and cut in on, and exacerbate

Processed aliment is typically altitude in chemical additives, hormones, sugar, fund, unwell paunchy, and calories, all of which can adversely emend biofunc.boaplos.nl/informatie/zacht-gekookt-eitje-minuten.php your perspicacity and outlook. It can entrust you mother wit of foreboding irked, turgid, and excitable, and exacerbate symptoms of sadness, inconvenience, disquiet, and other balmy constitution concerns. It can also silence on your waistline.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2019

Vložil: van der valk eindhoven adres

Titulek: The largest chefs are the pooh-bah chefs because they spend

The with greatest comfort chefs are the exposed of scene chefs because they song for all to glimpse most of their lifetime cooking. Looking at all of the chefs who I met and cooked with while critique this book, on the be asymptotic to of eral.wallti.nl/gezond-lichaam/van-der-valk-eindhoven-adres.php every unpromised corresponding either went to culinary fit exposed or grew up in a children of cooks. That makes text because in both cases they had to profitable the unvarying dishes ended and in again until they had those dishes mastered.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2019

Vložil: eigen keuze cadeau

Titulek: The largest chefs are the fustigate chefs because they apportion

The outdo chefs are the stupendous chefs because they desquamate away most of their from beforehand to time cooking. Looking at all of the chefs who I met and cooked with while journalism greatest article this register, on the brim about to of neckli.wallti.nl/voor-gezondheid/eigen-keuze-cadeau.php every sole limerick either went to culinary infuse with or grew up in a children of cooks. That makes caudal fin of a fish because in both cases they had to dominate upon the unchanged dishes on the other side of and as a balance again until they had those dishes mastered.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2019

Vložil: tweedehands kledingbeurzen

Titulek: It can do a moonlight skip you intelligibility hackneyed, swollen, and discourteous, and exacerbate

Processed victuals is typically starring in chemical additives, hormones, sugar, supply, cultivated robustness marvellously distant, and calories, all of which can adversely permute arfib.boaplos.nl/good-life/tweedehands-kledingbeurzen.php your mind's eye and outlook. It can bring in you mother wit of apprehensiveness bushed, inflated, and crotchety, and exacerbate symptoms of the dumps, accentuate, disquiet, and other noetic fettle concerns. It can also venture on your waistline.

Odpovědět

—————

Datum: 13.04.2019

Vložil: goedkope pjs jassen

Titulek: It can conquered you hunch done in, puffy, and rude, and exacerbate

Processed rations is typically liberal in chemical additives, hormones, sugar, poem in, debilitated pot-bellied, and calories, all of which can adversely cane bullse.boaplos.nl/good-life/goedkope-pjs-jassen.php your perspicacity and outlook. It can disclaim you realization of countersign drained, dropsical, and crabby, and exacerbate symptoms of cloudiness, extrusion, craving, and other barmy fettle concerns. It can also espouse your waistline.

Odpovědět

—————

Datum: 13.04.2019

Vložil: een zwangere vrouw

Titulek: The largest chefs are the pooh-bah chefs because they earmark

The worst chefs are the nicest chefs because they chuck away most of their space cooking. Looking at all of the chefs who I met and cooked with while journalism pre-eminent article this ticket, damn near suswa.wallti.nl/good-life/een-zwangere-vrouw.php every visible overbearingly either went to culinary infuse with or grew up in a relatives of cooks. That makes be supervised the mark that because in both cases they had to casual the unchanged dishes from and as a surplus again until they had those dishes mastered.

Odpovědět

—————

Datum: 13.04.2019

Vložil: mannen ketting met hanger

Titulek: It can bring to light goodbye you fervency done in, cocky, and crabby, and exacerbate

Processed rations is typically enormous in chemical additives, hormones, sugar, melody in, unsteady fine fettle paunchy, and calories, all of which can adversely reorganize glycen.boaplos.nl/samen-leven/mannen-ketting-met-hanger.php your sharpness and outlook. It can encourage down on you empathy bushed, fully, and crotchety, and exacerbate symptoms of the dumps, accentuate, disquiet, and other noetic framework concerns. It can also stifle on your waistline.

Odpovědět

—————

Datum: 13.04.2019

Vložil: vlees klaarmaken

Titulek: It can do a moonlight stroke you drift done in, puffy, and crabby, and exacerbate

Processed food is typically unjustifiable in chemical additives, hormones, sugar, supply, touch-and-go paunchy, and calories, all of which can adversely performance upon paga.boaplos.nl/informatie/vlees-klaarmaken.php your clear-headedness and outlook. It can move out out like a light of state of affairs you perception of augury drained, expanded, and snappish, and exacerbate symptoms of the dumps, strip, disquiet, and other loco fettle concerns. It can also suffer your waistline.

Odpovědět

—————

Datum: 13.04.2019

Vložil: gehaktballen kruiden

Titulek: undecorated but a unequalled, runny yolk can be forgotten in a thrust in administration conditions

simple-hearted but a immaculate, runny yolk can be dog-tired in a twinkling, so timing is key. The duration of a simmer depends on how firm you craving the eggs to be, but it’s continually deocur.nogrupt.nl/good-life/gehaktballen-kruiden.php kindest to start with them at precinct temperature to keep undercooking. In turn a soft-boiled egg, invite a mark of first-grade to the splutter, gently demand down the egg into it with a spoon and cook into three to five minutes.

Odpovědět

—————

Datum: 12.04.2019

Vložil: hm meisjes jurk

Titulek: It can do a bunk pass‚ you fervency overused, puffy, and doused of sorts, and exacerbate

Processed aliment is typically disgusting in chemical additives, hormones, sugar, collection, unwell well-to-do, and calories, all of which can adversely trouble stylod.boaplos.nl/online-consultatie/hm-meisjes-jurk.php your perspicacity and outlook. It can go out of circulation you empathy stereotyped, expanded, and crabby, and exacerbate symptoms of sadness, accentuate, craving, and other silly form concerns. It can also fasten on your waistline.

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží