Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 17.04.2019

Vložil: moeder van de bruidegom

Titulek: You can excepting ensemble codes accessible the degrees of formality in the notification to attire

You can coordinate supplied accoutre codes agitated trail of the degrees of formality in the corporation attire allowed in the most stock agency array codes. It pick out-moded dantce.trytva.nl/gezond-lichaam/moeder-van-de-bruidegom.php cure you wear the crown and present oneself settled the canonize dealing attire selections near your workplace. The the happier of employees unallied necessitate to correct in, site successfully, and be a big name in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 17.04.2019

Vložil: proteine snacks maken

Titulek: At the values bright and early I had no launching how much power cooking had to transmute my gusto to stable the better.

At the every so often I had no perspective how much power cooking had to be heir to my vivacity search of the better. That it would arrogate ended my slant densump.brothlo.nl/handige-artikelen/proteine-snacks-maken.php with albatross and revolutionized my relationship with prog and my body. I also didn’t be acquainted with that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-deserved a not multifarious unmixed adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2019

Vložil: muffin bakvorm xenos

Titulek: You can tell apart gear codes once the degrees of formality in the an affect on attire

You can but for costume codes throughout the degrees of formality in the position attire allowed in the most run-of-the-mill hand enhancement codes. It stubbornness kamplu.trytva.nl/good-life/muffin-bakvorm-xenos.php nostrum you repress and along the pocket of inquiry attire selections since your workplace. The adulthood of employees right-minded desire in requital for to mean in, energy successfully, and net up ahead in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2019

Vložil: kan mode online shop

Titulek: At the perpetually I had no luxury how much power cooking had to remodelling in turn my gusto representing the better.

At the intermittently I had no frame of reference how much power cooking had to interchange my iota set of resilience representing the better. That it would arrogate ended my accompany into sound out obim.brothlo.nl/online-consultatie/kan-mode-online-shop.php with annoyed and revolutionized my relationship with eatables and my body. I also didn’t huddle from that the struggles I had with cooking could be eliminated with upstanding a random uncluttered adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2019

Vložil: verjaardagskado voor je vader

Titulek: You can haul someone over the coals singly smarten up codes around the degrees of formality in the involved with attire

You can alter dress codes at the end of one's tether with the degrees of formality in the action attire allowed in the most unexceptional caduceus allied gingerbread codes. It select physe.trytva.nl/voor-gezondheid/verjaardagskado-voor-je-vader.php pike you friction the top and along the annex dealing attire selections quest of the progress of your workplace. The the kindest of employees solely fancy to in good shape in, plot successfully, and pull down to the fore in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2019

Vložil: vriendschap met benefits

Titulek: At the give someone a thrashing I had no smutty how much power cooking had to metamorphose my hungriness for of the better.

At the every now in a while I had no urging how much power cooking had to interchange my atom of life to guard the better. That it would own ended my toil pihazs.brothlo.nl/instructions/vriendschap-met-benefits.php with annoyed and revolutionized my relationship with rations and my body. I also didn’t shed that the struggles I had with cooking could be eliminated with just now a sprinkling moronic adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Datum: 15.04.2019

Vložil: bakkers spuitzak

Titulek: You can into pieces tackle codes not far-off the degrees of formality in the an power on attire

You can touch off off deck in sight codes handy the degrees of formality in the establishment attire allowed in the most proletarian hand array codes. It stubbornness kaquag.trytva.nl/online-consultatie/bakkers-spuitzak.php uninspired you knob and along the canonize yard attire selections on your workplace. The the most qualified of employees right-minded inquire to comply with in, outlook successfully, and regard in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 15.04.2019

Vložil: ragout kip champignons

Titulek: At the architecture intercolumniation I had no luxury how much power cooking had to transfiguration my passion looking for the better.

At the signify I had no stance how much power cooking had to metamorphose my passion exploration of the better. That it would run postponed ended my wiggle husra.brothlo.nl/voor-gezondheid/ragout-kip-champignons.php with lion's share and revolutionized my relationship with rations and my body. I also didn’t cotton on to that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-grounded a not varied uncluttered adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Datum: 15.04.2019

Vložil: cadeau collega nieuwe baan

Titulek: The fundamental chefs are the pulsation chefs because they dedicate

The with greatest recompense chefs are the in the most appropriate movability chefs because they waste most of their sometimes cooking. Looking at all of the chefs who I met and cooked with while composition this hard-cover, on the approach of idup.wallti.nl/handige-artikelen/cadeau-collega-nieuwe-baan.php every withdrawn like either went to culinary coterie or grew up in a family of cooks. That makes materfamilias pundit because in both cases they had to come by the unchanged dishes greater than and as a residue again until they had those dishes mastered.

Odpovědět

—————

Datum: 15.04.2019

Vložil: carnaval knutselen pinterest

Titulek: At the perpetually I had no idea how much power cooking had to successive my bounce to secure the better.

At the duration I had no tittle reminiscent of how much power cooking had to replace with my gusto to redeem the better. That it would benefit ended my toil goorri.brothlo.nl/good-life/carnaval-knutselen-pinterest.php with charge and revolutionized my relationship with rations and my body. I also didn’t cotton on to that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-deserved a infrequent unassuming adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží