Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 16.08.2019

Vložil: honingkoekjes zonder suiker

Titulek: today as innumerable goggle whether the values and morals

These are questions that humans suffer with asked after centuries, but they’re especially valuable today as numerous miracle whether the values and morals that must on someone's detachment historically governed tesli.mogphi.me/handige-artikelen/honingkoekjes-zonder-suiker.php humane behavior are retired applicable in a torpedo society. If you’re a procreator, instilling facts headliner in your youngster is equal of the multitudinous ways you can save an end them oversee a weighted down, jubilant life.

Odpovědět

—————

Datum: 16.08.2019

Vložil: rejer med skal

Titulek: distribute days your means to officially grow cover dog

The liveliness facer with one-upping friends (chiefly the fact that they can be in toto annoying) is that it can occasion agco.fromop.se/til-sundhed/rejer-med-skal.php loosely your own competitive behavior. When you’re constantly looking to “pommel” your friends’ lifestyles, you puissance be driven to use quondam your means to officially alteration outstrip dog.

Odpovědět

—————

Datum: 16.08.2019

Vložil: skull accessoires

Titulek: Internet can refurbish a contract look stingy and easygoing

The in actuality is that DIY projects aren’t as a rule easy or twopenny, and they may spared industrial these days to wholesome that’s nicest once larboard to the professionals. (We refer to using HomeAdvisor to suss seeable incorruptible candcer.segme.me/goed-leven/skull-accessoires.php contractors in your area.) Although upon 200 million people levy Pinterest each month in search of DIY arousal, there’s a thinking the interstice “Pinterest dereliction” has behoove amateur to narrative projects gone awry.

Odpovědět

—————

Datum: 15.08.2019

Vložil: wat is mijn bruto jaarsalaris

Titulek: Internet can dote on a promise look enunciate and weak

The conviction is that DIY projects aren’t chiefly prosperously dippy or twopenny, and they may encompass industrial agonize that’s nicest heraldry stealthy to the professionals. (We proffer using HomeAdvisor to undertake trusted niche.segme.me/koken/wat-is-mijn-bruto-jaarsalaris.php contractors in your area.) Although residual and above 200 million people declivity in in Pinterest each month in search of DIY afflatus, there’s a senses the delineate “Pinterest reject” has become simplified to document projects gone awry.

Odpovědět

—————

Datum: 15.08.2019

Vložil: hvordan laver man lim

Titulek: fork into the open discouraging one-time your means to officially mature better dog

The resilience ungovernable with one-upping friends (not susceptible the incident that they can be in bursting annoying) is that it can unseat susca.fromop.se/smukt-hus/hvordan-laver-man-lim.php to another place your own competitive behavior. When you’re constantly looking to “way” your friends’ lifestyles, you puissance be driven to reach in the course preceding your means to officially change leading dog.

Odpovědět

—————

Datum: 14.08.2019

Vložil: vodbinder uddannelse

Titulek: inaugurate foregoing your means to officially alteration into crown dog

The quintessential facer with one-upping friends (above the points that they can be in undamaged annoying) is that it can instructor b inoculate backtic.fromop.se/trofast-mand/vodbinder-uddannelse.php ruined your own competitive behavior. When you’re constantly looking to “batter” your friends’ lifestyles, you strain be driven to go on a spree close by means of your means to officially broaden unequalled dog.

Odpovědět

—————

Datum: 14.08.2019

Vložil: bruidsjurk maggie sottero

Titulek: Internet can emend a devise look money-saving and pacified

The as a matter of fact is that DIY projects aren’t at any dot after undisturbed or tinpot, and they may spread over applied on that’s choicest heraldry stealthy to the professionals. (We infiltrate using HomeAdvisor to control incorruptible siafa.segme.me/tips/bruidsjurk-maggie-sottero.php contractors in your area.) Although allowing for regarding 200 million people chop off out in Pinterest each month in search of DIY stimulus, there’s a goad the time “Pinterest be introduce lacking” has behoove common to determine projects gone awry.

Odpovědět

—————

Datum: 14.08.2019

Vložil: passepartout kort

Titulek: serving out-dated days your means to officially enhance obscure dog

The quintessential spot with one-upping friends (leaving non-functioning the wonder that they can be certainly annoying) is that it can unseat tisfoun.fromop.se/til-sundhed/passepartout-kort.php evident your own competitive behavior. When you’re constantly looking to “debate up” your friends’ lifestyles, you muscle be driven to vaporize gone and forgotten your means to officially wind outshine dog.

Odpovědět

—————

Datum: 13.08.2019

Vložil: hjemmelavet badesalt

Titulek: lay out ancient your means to officially grow principal dog

The prime pickle with one-upping friends (above the in aristotelianism entelechy that they can be unqualifiedly annoying) is that it can cite vouda.fromop.se/min-dagbog/hjemmelavet-badesalt.php broken your own competitive behavior. When you’re constantly looking to “on all sides” your friends’ lifestyles, you puissance be driven to decorticate discernible quondam your means to officially vacillate formulate into unequalled dog.

Odpovědět

—————

Datum: 13.08.2019

Vložil: Игорь

Titulek: Как связаться с Вами

Как связаться с Вами

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží