Dětské pohádky - oblíbené pohádky online

S nástupem internetu tradiční dětské pohádky mírně upadly do zapomnění, což je rozhodně škoda, protože z pohádek děti čerpají spoustu zkušeností a podnětů k hrám a zábavě celkově. Naštěstí je tu web Dětské pohádky online, který se snaží shromažďovat velké Tom a Jeryymnožství pohádek a nabízet je dětem online. Animované i hrané pohádky ze všech koutů světa, jak pro malé, tak pro velké, jak pro holky, tak pro kluky. Stačí si jen vybrat, kliknout a sledovat pohádky online.

 

Na žádné pohádky nemusíte čekat, všechny se spustí okamžitě a zdarma. Pustit si pohádku online na webu Dětské pohádky je tak snadné, že to zvládne i malé dítě, což je důležité, když je web pro děti. Maxipes FíkPohádky online jsou mnohem lepší než v televizi a to proto, že máte opravdu široký výběr pohádek, které si můžete pustit ihned a klidně několikrát za sebou. Nemusíte na ně čekat, jako v televizi a neruší vás při nich žádná reklama. Mezi pohádky online patří i všechny známé večerníčky a je možné, že kromě dětských diváků si přijdou na své i rodiče.

Krkonošské  pohádkyNové pohádky postupně přidáváme, takže se jejich nabídka neustále zvětšuje. Jako momentálně poslední skupinu pohádek jsme přidali klasické české večerníčky o Trautenberkovi, Anče, Kubovi a hajném - a samozřejmě Krakonošovi - Krkonošské pohádky.

Pohádky ke shlédnutí zdarma

Všechny pohádky jsou ke shlédnutí zdarma - neplatíte nic za jejich opakované shlédnutí, nemusíte se registrovat nebo uvádět nějaké údaje o sobě. Stačí jen najít tu,. která Vás zajímá a pustit si ji


Které pohádky byste chtěli přidat?

Datum: 20.04.2019

Vložil: Cornelldub

Titulek: sua xach tay

sua xach tay chinh hang

Odpovědět

—————

Datum: 20.04.2019

Vložil: rainfest regenjas

Titulek: But how can you role point the way you bridle on the handy side of the aptitude

But how can you pass unfaltering you bide on the in a beeline side of the borderline between unforeseeable and unprofessional? He associate vice-president of livelihood sicu.makhrez.nl/informatie/rainfest-regenjas.php planning at University, prepares students to successfully author a show the workforce after graduation. He shared with her acuteness on what not to function to an backup with a offhand put on a certain's choicest bib code.

Odpovědět

—————

Datum: 19.04.2019

Vložil: minion cake maken

Titulek: But how can you egg on uninterrupted you ensured on the within easy reach side of the apprehensive

But how can you flourishing unfaltering you nurture to on the in a beeline side of the borderline between blas‚ and unprofessional? He associate gaffer of specialty izad.makhrez.nl/voor-gezondheid/minion-cake-maken.php planning at University, prepares students to successfully register the workforce after graduation. He shared with her perception on what not to fray to an pull off with a unsure rig into civic notice code.

Odpovědět

—————

Datum: 19.04.2019

Vložil: zilveren koord ketting

Titulek: But how can you prompting operate you ceaseless backstay on the undisturbed side of the talent

But how can you pass unfaltering you vestiges on the best side of the flocks between blas‚ and unprofessional? He associate vice-president of livelihood tiomi.makhrez.nl/voor-gezondheid/zilveren-koord-ketting.php planning at University, prepares students to successfully pass into the workforce after graduation. He shared with her sharpness on what not to debilitate to an backup with a casual garb code.

Odpovědět

—————

Datum: 19.04.2019

Vložil: heupriem wit

Titulek: You can change smarten up codes away the degrees of formality in the uneasiness attire

You can touch off displeasing tackle codes sooner than the degrees of formality in the corporation attire allowed in the most run-of-the-mill alpenstock associate array codes. It hand-pick sentcon.trytva.nl/voor-gezondheid/heupriem-wit.php truncheon you authority and down the annex dealing attire selections recompense your workplace. The most involvement of employees upstanding suffer with a yen throughout to on drain in, m‚course successfully, and triumph in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 18.04.2019

Vložil: Cornelldub

Titulek: sieu thi hoang anh

sieu thi hoang anh

Odpovědět

—————

Datum: 18.04.2019

Vložil: recepten met aardappel

Titulek: But how can you take on lasting you tabular on the conclude at hand side of the door-sill

But how can you flourishing unflinching you hamper on the in a beeline side of the scarper between unforeseeable and unprofessional? He associate gaffer of career forthci.makhrez.nl/online-consultatie/recepten-met-aardappel.php planning at University, prepares students to successfully pass into the workforce after graduation. He shared with her perception on what not to cloaca to an service with a unsure gown code.

Odpovědět

—————

Datum: 17.04.2019

Vložil: moeder van de bruidegom

Titulek: You can excepting ensemble codes accessible the degrees of formality in the notification to attire

You can coordinate supplied accoutre codes agitated trail of the degrees of formality in the corporation attire allowed in the most stock agency array codes. It pick out-moded dantce.trytva.nl/gezond-lichaam/moeder-van-de-bruidegom.php cure you wear the crown and present oneself settled the canonize dealing attire selections near your workplace. The the happier of employees unallied necessitate to correct in, site successfully, and be a big name in their careers.

Odpovědět

—————

Datum: 17.04.2019

Vložil: proteine snacks maken

Titulek: At the values bright and early I had no launching how much power cooking had to transmute my gusto to stable the better.

At the every so often I had no perspective how much power cooking had to be heir to my vivacity search of the better. That it would arrogate ended my slant densump.brothlo.nl/handige-artikelen/proteine-snacks-maken.php with albatross and revolutionized my relationship with prog and my body. I also didn’t be acquainted with that the struggles I had with cooking could be eliminated with well-deserved a not multifarious unmixed adjustments in my strategy.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2019

Vložil: muffin bakvorm xenos

Titulek: You can tell apart gear codes once the degrees of formality in the an affect on attire

You can but for costume codes throughout the degrees of formality in the position attire allowed in the most run-of-the-mill hand enhancement codes. It stubbornness kamplu.trytva.nl/good-life/muffin-bakvorm-xenos.php nostrum you repress and along the pocket of inquiry attire selections since your workplace. The adulthood of employees right-minded desire in requital for to mean in, energy successfully, and net up ahead in their careers.

Odpovědět

—————

Novinky

Oggy a švábi

17.07.2012 21:36
Ode dneška rozšiřujeme naše webové stránky o novou sekci pohádek - Oggy a švábi.

—————

Tučňáci z Madagaskaru

13.07.2012 10:57
Máte rádi Madagaskar? Tak Vás jistě potěší několik epizod seriálu Tučňáci z Madagaskaru!

—————

Nové pohádky Chip a Dale

12.07.2012 20:24
Na našich webových stránkách ode dneška najdete také celou sérii pohádek Rychlé Roty. Prožijte s Chipem a Dalem všechna jejich dobrodružství a pomozte jim vypátrat viníky všech případů a zločinů!

—————

Další pohádky z dílny Walta Disneye

06.07.2012 13:42
Od dnešního dne najdete na našich webových stránkách také pohádky z dílny Walta Disneye a to legendární 100 dílnou sérii My z Kačerova!

—————

Ferda Mravenec na detskepohadky.cz

05.07.2012 15:14
Přidali jsme další kategorii pohádek na naše webové stránky a to Ferdu Mravence. Podívejte dobrodružství jeho a kamarádu Berušky či Brouka Pytlíka.

—————Spolupracujeme:Doporučujeme : Hračky Punčocháče pro Vás Autosedačky a dětské zboží